Mikrodermabrazja diamentowa to popularny zabieg złuszczający na twarz. Przy jej pomocy można pozbyć się widocznych niedoskonałości, takich jak przebarwienia, zaskórniki czy blizny potrądzikowe. Dzięki pobudzeniu wierzchnich warstw skóry przyczynia się też do redukcji zmarszczek i odmłodzenia twarzy. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa i komu jest polecana? Wyjaśniamy.
Czym wyróżnia się mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazja diamentowa, którą można wykonać m.in. w Klinice Estell Forest w Warszawie, to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka przy użyciu specjalnej głowicy i podciśnienia. Jej działanie polega na ścieraniu wierzchnich warstw martwego naskórka. Zabieg wygładza i dogłębnie oczyszcza skórę. Stanowi doskonałe przygotowanie do innych procedur, np. mezoterapii czy laseroterapii.
Chociaż mikrodermabrazja diamentowa kojarzy się większości osób z zabiegiem na twarz, to w rzeczywistości można przeprowadzić ją na różnych obszarach ciała, na których występują niedoskonałości, np. plecach, ramionach, dłoniach, dekolcie czy pośladkach.
Masowanie skóry diamentową głowicą i zastosowanie podciśnienia wpływa stymulująco na procesy regeneracyjne w skórze. Dzięki temu zwiększa się produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co wpływa na zagęszczenie skóry, poprawę napięcia i ujędrnienie.
Przebieg zabiegu mikrodermabrazji diamentowej
Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa. Nie wymaga specjalnego przygotowania ani znieczulenia. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej składa się z pompy ssącej oraz głowicy z diamentową końcówką o właściwościach ścierających. Podczas zabiegu martwy naskórek oraz inne zanieczyszczenia zasysane są do specjalnego pojemnika.
Ważnym elementem mikrodermabrazji diamentowej jest aplikacja substancji aktywnych, która odbywa się na koniec procedury. W zależności od potrzeb można zastosować formułę nawilżającą z kwasem hialuronowym, oczyszczającą z kwasem salicylowym, przeciwstarzeniową z witaminą C lub rozjaśniającą z mieszanką kwasów medycznych.
Cała procedura trwa zaledwie 20 minut. Ponieważ podczas mikrodermabrazji złuszczeniu ulega wierzchnia warstwa naskórka, ważne jest, aby po jej wykonaniu zadbać o odpowiednią fotoprotekcję. Przez kilka, kilkanaście dni należy używać kremy z wysokim filtrem oraz unikać ekspozycji skóry na słońce. Nie można również opalać się w solarium.
Jak mikrodermabrazja diamentowa działa na skórę twarzy?
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej pozwala nie tylko na oczyszczenie i wygładzenie skóry, ale też jej dogłębne odżywienie i nawilżenie. Podczas złuszczania dochodzi również do zwężenia rozszerzonych porów oraz redukcji przebarwień. Regularne złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do spłycenia zmarszczek i poprawy ogólnej kondycji skóry. Mikrodermabrazja diamentowa wspomaga usuwanie blizn potrądzikowych.
Widoczne i długotrwałe efekty uzyskuje się po serii zabiegów mikrodermabrazji diamentowej. Specjaliści zalecają zazwyczaj 4–6 sesji po jednym w tygodniu, a następnie raz w miesiącu dla podtrzymania efektów.
Odwiedź stronę Find Beauty Expert, aby uzyskać więcej informacji na temat kosmetologii i medycyny estetycznej.